Wynajem elektryka?

Coraz więcej firm zaczyna korzystać z usługi wynajem elektryka!

Sprawdź dlaczego?

Czemu tak jest? Zastanawiałeś się kiedyś ile czasu i pieniędzy potrzeba aby zatrudnić dobrego elektryka, który posiada odpowiednie kompetencje do pracy w Twojej firmie? Jeżeli nie, to spieszę z wyjaśnieniem tej niby prostej, a jednak trudnej, drogiej i czasem bardzo kosztownej sprawy jakim jest zatrudnienie nowego elektryka do Twojej firmy.

Zanim przedstawię Ci wszystkie możliwe koszty i czas jaki potrzebujesz do zatrudnienia swojego pracownika, to najpierw trzeba wybrać sposób w jaki zostanie znaleziony nowy elektryk do pracy. Mamy tu kilka sposobów.

Samodzielna próba zatrudnienia elektryka

Pierwszy z nich to samodzielny sposób i tu możemy popytać swoich aktualnych pracowników o swoich kolegów elektryków. Możemy również dać ogłoszenie w popularnych portalach. Mija 2 tygodnie i masz mnóstwo zgłoszeń, jednak z tych mnóstwa zgłoszeń masz wrażenie, że tylko jeden lub 2 elektryków nadaje się do tej pracy. Brzmi znajomo? To bardzo częsty schemat. A terminy gonią.

Koszty związany z tą formą zatrudnienia wiąże się z niewielkim nakładem finansowym jaki można ponieść za zatrudnienie nowych pracowników. Zrobiłeś to we własnym zakresie, a jeżeli skorzystałeś z ogłoszenia przez popularny portal, to zapłaciłeś od 200 do 500 zł za to ogłoszenie. To oczywiście nie jedyne koszty, które poniosłeś. Przecież musiałeś poświęcić temu czas, spotkać się z każdym z kandydatów, porozmawiać z nimi, a następnie przeanalizować jeszcze raz wszystkie CV, żeby podjąć decyzję, którego elektryka przyjąć do pracy.

Agencja zatrudnienia elektryka

Kolejnym sposobem jest zlecenie zatrudnienia elektryka przez agencję zatrudnienia. To oni rozpoczynają cały proces, dają ogłoszenia na portalach, szukają i spotykają się z elektrykami. Rozmawiają z nimi i decydują, który będzie najlepszy. Koszt tej formy zatrudnienia elektryka to często nawet potrójne wynagrodzenie pracownika, w najlepszym przypadku to tylko jednomiesięczne.  Po wybraniu przez agencję odpowiednich kandydatów dostajesz listę elektryków. Później poświęcasz im czas na spotkania i decydujesz o wybraniu dwóch kandydatów. Poniosłeś koszty w wysokości od 4000 zł do nawet 12000 zł. Dodatkowo straciłeś co najmniej 3 tygodnie, a może nawet 4 tygodnie, żeby zatrudnić tych elektryków.

Niezależnie jaką formę wybierzesz tracisz dużo czasu, na to aby zatrudnić nowych elektryków. Pamiętaj, że musisz ich jeszcze wyposażyć w podstawowe narzędzia i strój, co zwiększa koszty zatrudnienia.  

A czy aby na pewno zdążysz skończyć zlecenie w terminie? Może jeszcze się uda, jeżeli zorientowałeś się w odpowiednim czasie, to tak. Gdy już czasu nie ma, takie działanie może doprowadzić do większych szkód niż pomóc uniknąć kar nałożonych przez niedokończenie zlecenia w terminie. Dodatkowo po zakończonym zleceniu nowo przyjęci elektrycy nie będą Ci już potrzebni do dalszych działań, bo zwyczajnie nie masz dla nich pracy.

Wynajmij elektryka na godziny

Jednak zdecydowałeś się wybrać jedną z tych dróg. Zatrudniłeś dwóch elektryków, poniosłeś wcześniej wspomniane koszty z ich zatrudnieniem. Wprowadzasz ich do firmy, wysyłasz ich na miejsce zlecenia, miesiąc mija i …

No właśnie i okazało się, że źle wybrałeś, że pracownik nie wywiązał się ze swoich obietnic, ze swojej wiedzy i umiejętności. Zanim wdrożył się w Twoje procedury okazało się, że terminy minęły, a nowo przyjęty pracownik nie posiadał odpowiednich kompetencji i tylko zaszkodził Twojemu zleceniu. Spowodowało to nałożenie kar umownych, przed którymi próbowałeś się uchronić zatrudniając nowych elektryków do firmy, aby uratować termin zlecenia. Tak wygląda sytuacja wielu firm, które próbowały we własnym zakresie sobie pomóc.

Wynajem elektryka na godziny

Jednak wiele firm zrozumiało już to co napisałem powyżej i korzysta z naszej usługi wynajmu brygady elektrycznej na godziny. Dzięki temu rozwiązaniu firmy są wstanie w ciągu jednego tygodnia wprowadzić na swoje zlecenie nową brygadę elektryczną. Wspomagamy ich swoją wiedzą i doświadczeniem w realizacji zlecenia w terminie. A więc jakby to wyglądało w przypadku naszej usługi?

Kontaktujesz się z nami mailowo lub telefonicznie. Ustalamy warunki współpracy, podpisujemy umowę, a w kolejny poniedziałek przyjeżdża na miejsce zlecenia nasza wykwalifikowana ekipa elektryków w pełni wyposażona w podstawowe narzędzia elektryka i elektronarzędzia.

Koszt takiego wynajmu jest zależny od tego jak długo będziesz potrzebował naszej brygady oraz jak daleko realizowane będzie to zlecenie. Twoim jednym kosztem jest ilość godzin przepracowanych przez naszą brygadę elektryczną przy Twoim zleceniu. Rozliczamy godziny i bierzemy odpowiedzialność za wykonaną przez nas pracę.

Już teraz wiesz dlaczego coraz więcej firm zaczyna korzystać z naszej usługi. Sprawdź sam jak łatwo można rozpocząć z nami współpracę!

Napisz do nas już teraz!